Moti

Freskët paraditja, por rriten temperaturat në mesditë, tabela me parashikimin e motit

Freskët paraditja, por rriten temperaturat në mesditë, tabela me

Sipas MeteoAlb: Vendi yne MBETET ne dominimin e motit te qendrueshem, KU zona bregdetare dhe e ulet PARAQITEN me kthjellime dhe kalime te pakta vranesirash gjate mesdites. NDERSA pergjate shtrirjes Lindore vranesirat do te jene me te theksuara, POR nuk do te mund te gjenerojne reshje.

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 36°C.

Era do te fryje me shpejtesi deri ne 45 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 4 balle.

Freskët paraditja, por rriten temperaturat në mesditë, tabela me

*Tiranapost.al.