Moti

Fillimi i muajit sjell vranësira gjatë pasdites

Fillimi i muajit sjell vranësira gjatë pasdites

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike do te sjellin ne Shqiperi MBIZOTERIM te kthjellimeve gjate paradites. POR mesdita dhe pasditja sjellin vranesira kalimtare te cilat do te krijojne mundesi per reshje te izoluara dhe afat shkurtra ne zonat e thella malore Veriore.

Fillimi i muajit sjell vranësira gjatë pasdites

Temperaturat e ajrit do te ulen ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do te fryje e lehte dhe mesatare me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi Perendimor - Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim 3 balle.