Moti

Ditët pranverore ikën me fundjavën, sot rikthehet shiu

Ditët pranverore ikën me fundjavën, sot rikthehet shiu

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me vranesira te shpeshta te cilat do te sjellin reshje shiu ne territorin shqiptar. POR gjate mesdites dhe ne oret vijuese parashikohet qe moti te permiresohet gradualuisht, duke sjell dhe intervale me kthjellime.

Temperaturat ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 45 km/h nga drejtimi Jugperendimor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.