Moti

Ditë vere dhe sot, temperaturat deri në 33 gradë

Ditë vere dhe sot, temperaturat deri në 33 gradë

Sipas MeteoAlb: Deri në mesditë vendi ynë do të jetë kryesisht nën dominimin e kthjellimeve në ultësiren perëndimore POR kthjellime dhe vranësira të shpeshta do të ketë në shtrirjen lindore. Orët e pasdites si edhe nata vijojnë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, ndërsa në zonat e thella malore do të ketë momente me pika shiu.

Ditë vere dhe sot, temperaturat deri në 33 gradë

Temperaturat e ajrit do të MBETEN të pandryshuara në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.