Moti

Ditë me diell edhe sot, temperaturat deri në 16 gradë

Ditë me diell edhe sot, temperaturat deri në 16 gradë

Sipas MeteoAlb: Zonat Bregdetare do te jene ne pjesen me te madhe te dites me mot te kthjellet. NDERSA zona e ulet dhe malore gjate mesdites dhe pasdites parashikohet te kene kalime te pakta vranesirash, te cilat me te dukshme do te jene ne Veri te Shqiperise.

Ditë me diell edhe sot, temperaturat deri në 16 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 16°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.