Moti

Ditë e ftohtë, por pa shi

Ditë e ftohtë, por pa shi

Sipas MeteoAlb: Në orët e para të ditës vendi ynë do të jetë në dominimin e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave, KU më të dukshme do të jenë në zonën Verilindore të Shqipërisë. Ndërsa në orët në vijim vranësirat do të bëhën më të dukshme në të gjithë territorin, POR nuk do të krijojnë mundësi për reshje.

Ditë e ftohtë, por pa shi

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 13°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke sjell në det dallgëzim 2 ballë.