Moti

Dita nis me shi, por ja kur përmirësohet moti

Dita nis me shi, por ja kur përmirësohet moti

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e dites PARAQITET me vranesira te cilat do te gjenerojne rreshje te pakta ne shtrirjen perendimore, NDERSA zonat lindore do te jene me mot me te qendrueshem. POR ne pjesen e dyte te dites moti do te permiresohet gradualisht ne te gjithe vendin tone.

Dita nis me shi, por ja kur përmirësohet moti

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 14°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugor - Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.