Moti

Dita nis me diell, pasdite shtohen vranësirat

Dita nis me diell, pasdite shtohen vranësirat

Sipas MeteoAlb: VIJON moti në ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te lehta gjatë paradites, me te dukshme ne zonat veri-verilindore. Parashikohet që pasditja dhe nata të sjellin shtim te vranesirave ne te gjithe territorin e Shqipërisë.

Dita nis me diell, pasdite shtohen vranësirat

Temperaturat e ajrit do të VIJOJNE të rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -11°C deri në 9°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe ne det me shpejtesi 25 km/h nga drejtimi Lindor duke krijuar dallgëzim te paperfillshem.