Moti

Dita nis freskët, por ngrohet gjatë mesditës. Temperaturat deri në 19 gradë

Dita nis freskët, por ngrohet gjatë mesditës. Temperaturat deri

Sipas MeteoAlb: Territori shqiptar ne pjesen me te madhe do te jete ne dominimin e motit te kthjellet gjate paradites dhe mesdites. NDERSA oret vijuese do te sjellin shfaqje te kalimeve te lehta te vranesirave ne zonat Veriore-Verilindore dhe ne Juglindje te vendit tone.

Dita nis freskët, por ngrohet gjatë mesditës. Temperaturat deri

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes dhe ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 19°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 33 km/h nga drejtimi Verior - Verilindor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 balle.