Moti

Dita nis e vrenjtur dhe me temperatura të ulëta, moti përmirësohet pasdite

Dita nis e vrenjtur dhe me temperatura të ulëta, moti

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete me kthjllime te pakta dhe vranesira, te cilat do te sjellin shira afat-shkurter ne zonat Veriore dhe Qendrore. POR gjate pasdites dhe mbremjes moti permiresohet gradualisht. NDERSA Jugu i Shqiperis MBETET me mot te qendrueshem.

Dita nis e vrenjtur dhe me temperatura të ulëta, moti

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE te ulen ne mengjes, POR do te rriten ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 25°C.

Era do te fryje mesatare me shpejtesi 50 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne det dallgëzim 4 5 balle.