Moti

E diel me kthjellime dhe vranësira, por e ftohtë

E diel me kthjellime dhe vranësira, por e ftohtë

Sipas MeteoAlb: Vija Bregdetare do të vijojë të jetë në mbizotërimin e motit të kthjellët. Ndërsa pjesa tjetër e territorit shqiptar do të jetë me kthjellime dhe herë pas here do të ketë kalime të pakta vranësirash, KU vranësirat pritet të jenë më të fokusuara përgjatë kufirit Lindor.

E diel me kthjellime dhe vranësira, por e ftohtë

Temperaturat e ajrit MBETEN kostante në mëngjes, POR ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 13°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar dallgëzim 1 - 2 ballë.