Moti

Dita më e nxehtë e javës. Temperaturat 42 gradë

Dita më e nxehtë e javës. Temperaturat 42 gradë

Sipas MeteoAlb: Zona Bregdetare dhe e ulet do te jete ne dominimin e motit te kthjellet gjate gjithe dites. NDERSA zona malore parashikohet te kete kalime te pakta vranesirash ne oret e mesdites dhe pasdites, POR nuk do te krijojne mundesi per reshje.

Dita më e nxehtë e javës. Temperaturat 42 gradë

Temperaturat e ajrit do te rriten ndieshem ne mengjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 20°C deri në 42°C.

Era do te fryjë e lehte dhe mesatare me shpejtesi 35 km/h nga drejtimi Veriperendimor duke krijuar ne det dallgëzim deri ne 3 balle.