Moti

Dita e sotme ngrohtë, por me shi

Dita e sotme ngrohtë, por me shi

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate paradites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash, te cilat do te krijojne mundesi per shira te paket. NDERSA ne oret ne vijim vranesirat do te pesojne zhvillim duke sjell reshje me intensitet deri mesatar ne te gjithe territorin dhe lokalisht intensive.

Dita e sotme ngrohtë, por me shi

Temperaturat e ajrit do te ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtesi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.