Moti

Diell me re thuajse në gjithë vendin: Tabela me parashikimin e motit dhe temperaturat

Diell me re thuajse në gjithë vendin: Tabela me parashikimin e motit

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellet do të dominojë në të gjithë vendin deri në mesditë ku shfaqen vranësira nëpër territor. Më të dukshme vranësirat paraqiten në dy ekstremet veri-jug duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin jugor. Parashikohet që kushtet e qendrueshme të motit të vijojnë deri mëngjesin e së hënës.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes po ashtu edhe mesdita sjelle rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 18°C.

Diell me re thuajse në gjithë vendin: Tabela me parashikimin e motit

*Tiranapost.al.