Moti

Diell dhe vranësira. Në këto tre qytete të duhet çadër me vete

Diell dhe vranësira. Në këto tre qytete të duhet

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë të ditës PARAQITET nën mbizotërimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të lehta në bregdet dhe zonat e ulëta, ndërsa në zonat malore priten vranësira më të dendura. Gjatë pasdites parashikohet që vranësirat të shtohen në të gjithë vendin, KU më të fokusuara do të jenë në Alpet e Shqipëris duke rrezikuar reshje të izoluara shiu.

Diell dhe vranësira. Në këto tre qytete të duhet

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes POR një renie të lehtë do të ketë në orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë duke arritur shpejtësinë 38 km/h nga drejtimi Jugor - Jugperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgë 3 ballë.