Moti

Diell dhe temperatura më të larta sot!

Diell dhe temperatura më të larta sot!

Sipas MeteoAlb: Paraditja do të jetë në mbizotërimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të vendit tonë. POR në orët vijuese parashikohet të ketë kalime të vranësirave në zonat malore. Ndërsa zonat bregdetare dhe të ulëta do të MBETEN në dominimin e kthjellimeve edhe gjatë pjesës së dytë të ditës.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, POR do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 21°C.

Diell dhe temperatura më të larta sot!

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimorë duke sjell dallgëzim 2 ballë.

Tiranapost.al