Moti

Diell dhe ngrohtë, kohë për të shijuar fundjavën

Diell dhe ngrohtë, kohë për të shijuar fundjavën

Sipas MeteoAlb: Vendi yne gjate oreve te para te dites do te jete me alternime kthjellimesh dhe vranesirash te pakta. POR mesdita dhe oret vijuese sjellin zhvendosje te vranesirave pergjate kufirit Lindore te territorit.

Diell dhe ngrohtë, kohë për të shijuar fundjavën

Temperaturat e ajrit do te vijojne te rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 2°C deri në 17°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtesi 30 km/h nga drejtimi Jugor - Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 - 3 ballë.