Moti

Në det me diell, në male me re, si do jenë temperaturat sot?

Në det me diell, në male me re, si do jenë temperaturat sot?

Sipas MeteoAlb: Kushtet e qendrueshme atmosferike sjellin dominim te kthejllimeve gjate oreve te para te dites. POR ne oret vijuese do te kete shfaqje te vranesirave te lehta ne zonat malore, duke e lene bregdetin me kthjellime.

Në det me diell, në male me re, si do jenë temperaturat sot?

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR mbeten konstante ne mesdite duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehte ne toke dhe ne det me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 2 balle.