Moti

Deri në mesditë moti me diell, por mbaje çadrën me vete

Deri në mesditë moti me diell, por mbaje çadrën me vete

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës Republika e Shqipërisë do të jetë me mot të kthjellët dhe kalime vranësirash. POR në orët vijuese herë pas here pritet që vranësirat të pësojnë zhvillim duke krijuar mundësi për rrebeshe afat shkurtra shiu në zonat Jugore dhe përgjatë shtrirjes Lindore të vendit tonë.

Deri në mesditë moti me diell, por mbaje çadrën me vete

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 28°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim të ulët.