Moti

Cila do të jetë dita më e ftohtë e kësaj jave! Temperaturat në -4

Cila do të jetë dita më e ftohtë e kësaj jave!

E mërkura parashikohet të jetë dita më e ftohtë e javës që sapo kemi nisur. Nëse ke një Iphone dhe shikon si do të jetë moti gjatë javës, dita e mërkurë tregon për diell, por temperatura minimale zbret në minus 4 gradë në Tiranë ndërsa temperatura maksimale në 7 gradë. Edhe e marta pritet të jetë tepër e ftohtë me minus 3 gradë minimalja dhe 9 gradë maksimalja.

Cila do të jetë dita më e ftohtë e kësaj jave!

Ndërkaq Meteoalb parashikon rënie të theksuar temperaturash sonte në mbrëmje deri të enjten kur pritet që termometri të shkojë në minus 6 gradë, por jo në zonat e Ulëta.

Parashikimi nga Meteoalb:

E Marta mbetet me reshje te pakta dhe e Merkura dhe deri te Premten, kryesisht kthjellime. Temperaturat jane ulur me 2-3 grade ne mengjes por maksimumi mbetet rrerh 13 grade. Renia vijon me e theksuar sonte ne mbremje dhe deri te enjten kur pritet MIN -6 grade, ndersa nuk do te kete Temperatura negative ne Zonat e Uleta.

*Tiranapost.al