Moti

Bie bora e parë në Kukës. Këto janë zonat që u zbardhën

Bie bora e parë në Kukës. Këto janë zonat që u
Në zonat e thella malore të Kukësit kanë nisur reshjet e para të borës për këtë vit.

Reshjet e borës kanë rënë në Novosejë, Shishtavec dhe Topojan dhe kanë zbardhur të gjithë territorin.

Në këto zona reshjet e borës kanë sjellë ulje të ndjeshme të temperaturave.

Deri më tani nuk raportohet për ndërprerje të energjisë elektrike apo bllokime të akseve rrugore.

Tiranapost.al