Modë

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

Për ata që e ndoqën seriali “The Undoing”, me protagoniste Nicole Kidman, ka të ngjarë që ju ta keni gjetur veten tek veshjet e Grace Fraser në gjashtë pjesët e shfaqjes. Ndërsa ndeshej me pabesinë, vrasjen dhe të gjitha të papriturat e jetës në Upper East Side, ndjeshmëria e saj enigmatike gati merr gjithë vëmendjen. Veshjet e Nicole Kidman në The Undoing ishin, ndër të tjera, të dizajnuara për të kompletuar pamjen e saj të mistershme, thotë kostumografja Signe Sejlund.

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

"Unë doja që ajo të ishte misterioze dhe magjike ... dhe doja të krijoja një pamje të Nicole-it që nuk e kishim parë kurrë më parë," i tha Sejlund,  "Lëkura e saj e zbehtë dhe flokët e saj voluminozë, të gjatë dhe të kuqërremtë kaçurrelë kanë diçka gati përrallore". Nga koka deri tek këmbët, aktorja është veshur me dizajnet më luksoze të modës - pallto të burgundy nga 3.1 Phillip Lim, funde laps deve nga The Row dhe veshje mëndafshi nga Bottega Veneta.

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

"Zgjedhja e saj e stilit nuk ka të bëjë pasurinë ... Në asnjë moment nuk do të gjeni ndonjë logo të dukshme në veshjet e saj," ndan ajo. Copat cilësore dhe format elegante të zgjedhura flasin vetë, duke ofruar një ndjenjë luksi. "Unë jam përpjekur t'i bëj asaj një gardërobë që është e përjetshme dhe klasike, dhe të denjë për Upper East [Siders]".

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolikeVeshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

E qëllimshme ishte të vija në balancë nuanca të kundërta së bashku në pothuajse çdo veshje. Fraser kombinon nuancat e gjelbërta me doreza dhe çizme bordo, dhe pallto bizele të kuqe me qershi. Këto kontraste të krijuara me kujdes mund të tregojnë për pavendosmërinë e vetë Fraser-it, pasi ajo përpiqet të besojë, t’i qëndrojë pranë dhe të mbrojë burrin e saj, Jonathan.

Sidoqoftë, bizhuteritë të Fraser-it kanë një lidhje me karakterin e saj. "Signe po kërkonte disa bizhuteri që me dizajn romantik, por në të njëjtën kohë, luksoze”. 

Veshjet e Nicole Kidman tek seriali ‘Undoing' janë kaq simbolike

"Unaza e Scarab përfaqëson misterin. ??Unaza me dizajn bufi përfaqëson mençuri dhe intuitë. ”E para përputhet me temën, kjo e fundit përfaqëson  karrierën e saj si psikoterapiste e arsimuar në Harvard. "Unaza e Nomadit: shpirt i lirë dhe i sigurt". Sa i përket Vathëve 'Secret Woman' - "Një bukuri e vërtetë, plot sekrete", sipas Elbek./ Referuar The Zoe Report

*Ndalohet ribotimi i artikullit pa burimin Tiranapost.al