Modë

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Kur vjen puna tek të njohurit e trendeve të reja, të gjithë i kthejnë sytë nga Parisi. Duke filluar që nga përzgjedhësit e artikujve për dyqanet e mëdha, blogeret, editoret e modës, avokatet me llogari bankare të majme apo investitorët, nuk mungojnë në Paris. Philip Oh dhe fotografët e Vogue kanë përzgjedhur më të mirat e fotove në javën e modës.

1- Me jelek si ato të gjysheve

Dikur këto jelekët “handmade”, na i bënte gjyshja në shtëpi. Ose ndonjë kushërirë që i vinte dorësh për punime shtizash. Madje e zgjidhje si të doje modelin, me qershi, babagjysh, drerë, lule etj. Lloje e soje ngjyrash dhe punimesh.

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez


2- Kambale me çdo gjë

Nuk thonë kot që moda rikthehet. Rreth viteve 2000, kambalet ishin e vetmja gjë që shihje në dyqan këpucësh. Nuk janë elegante aspak, por po t’i kombinosh siç duhet, duken bukur.

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

3- Lëkurë

Kam dëgjuar intervistën gazetares dhe influencueses, Camille Charriere me Alexa Chung para disa kohësh, tha që edhe pse nuk kishin dalë ende masivisht në modë xhaketat e lëkurës, ajo kishte plot në dollap. Madje tha se ato ishin pjesë e gardërobës së saj të përhershme.  Unë po kërkoj ende për xhaketën e preferuar.

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

4- Jaka të mëdha

Një ndër detajet më të bukura të sezonit.

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

5- Dy-ngjyrëshe

Pardesy, xhaketa dhe këpucë dy ngjyrëshe. Shkojnë më së miri me xhinse ose pantallona me vija.

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

6- Kuadrate të mëdha

Mund të jenë edhe printe të ekzagjeruara. Mjafton ti kesh kostum, dhe me ndonjë ngjyrë të pazakontë. E gjithë idea është të eksperimentosh me nuanca të reja.

Foto-Galeri

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

 

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez

Trendet e vjeshtës nga këndvështrimi francez