Modë

Kate Middleton rikrijon veshjen polka dots të princeshës Diana

Kate Middleton rikrijon veshjen polka dots të princeshës Diana

Të Premten, Kate dhe Princi William bënë debutimin e tyre në Royal Ascot 2022 në garën ikonike të kuajve. Kate kishte veshur një fustan ngjyrë të bardhë me pika kafe nga Alessandra Rich, shoqëruar me një kapele me detaje lulesh sipër nga Sally-Ann Provan.

Kate Middleton rikrijon veshjen polka dots të princeshës Diana

Në vitin 1986, Princesha Diana zgjodhi gjithashtu të vishej me një fustan dhe kapele të bardhë me pika në një event garash me kuaj. Diana zgjodhi një fustan të bardhë me modelin klasik të Victor Edelstein së bashku me një kapele të ngjashme me pika nga Frederick Fox.

Pikat polka kanë qenë një stil i preferuar për Kate muajt e fundit, duke e zgjedhur gjithashtu modelin edhe për shërbimin përkujtimor të Princit Philip në mars dhe një festë të Jubileut Platinum në fillim të këtij muaji.

Kate Middleton rikrijon veshjen polka dots të princeshës Diana

Kate vuri dhe vathët me perla që më parë i përkisnin Dianës. Princesha e Uellsit i vuri bizhuteritë në shumë raste gjatë viteve 1990, duke përfshirë një Performancë Gala të Baletit Kombëtar anglez në Budapest në vitin 1992, kur ajo i bashkoi vathët me Spencer Tiara.

Princi William dhe Princi Harry trashëguan koleksionin e mrekullueshëm të bizhuterive të nënës së tyre dhe tani përdoren nga gratë e tyre. Princi William madje i propozoi Kate me unazën e fejesës prej safiri dhe diamanti që i përkiste Princeshës Diana dhe Kate rrallë shihet pa këtë aksesor.

Kate Middleton rikrijon veshjen polka dots të princeshës Diana

Ndërkohë, unaza e fejesës së Meghan Markle përbëhet nga tre diamante, me një gur të madh në qendër të rrethuar nga dy gurë më të vegjël në anët. Dy gurët anësorë janë nga koleksioni personal i Princeshës Diana.

Në fillim të këtij muaji, Kate mbante një palë vathë verbues safiri dhe diamanti që dikur i përkisnin Princeshës Diana në Trooping the Color.