Modë

Jazz Legs: Trendi i ri i pozave në Instagram nuk është kaq i thjeshtë sa duket

Jazz Legs: Trendi i ri i pozave në Instagram nuk është kaq i

E keni vënë re së fundmi tek fotot në Instagram të të famshmëve, që njërën këmbë e nxjerrin para dhe tjetrën pas? Nëse një vit më parë poza Barbie ishte më e famshmja, tashmë është poza Jazz Legs për të cilën duhet të bëni patjetër një foto dhe ta postoni në Instagram, për ju që doni të ndiqni trendin.

Si të bësh një foto të stilit Jazz Leg?

Peshën e trupit e mbështet në njërën këmbë që e mban më anash dhe pas, duke e përkulur pakëz dhe duke vendosur në tokë vetëm majat e fishtave, ndërsa këmbën tjetër e nxjerr përpara dhe e vendos në tokë. 

Duket e vështirë deri sa të gjesh pozicionin e duhur, por fotoja në fund do të dalë thjesht trendy. Kjo metodë bën që këmbët e tua të duken më të gjata dhe të holla.

Influencueset si Rosie Huntington-Ëhiteley etj e kanë postuar tashmë. Nuk ka rëndësi, mund të veshësh çfarë të duash, me një pozë të tillë gjithçka pranohet. Por para se të bësh foton, sigurohu para pasqyrës që po e bën mirë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I’ve found the jumpsuit of my dreams with this beauty ? It’ll definitely be the first thing I’ll be wearing once this is all over, but in which way?? Let me know ???? - - - gifted

A post shared by meganellaby (@meganellaby) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wardrobe daily ?

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) on