Modë

3 këshillat kryesore të modës për veshjet e punës që mësuam nga Amal Clooney

3 këshillat kryesore të modës për veshjet e punës

Ndërsa veshjet e punës janë ripërcaktuar vitet e fundit, me kostumet tradicionale që janë zëvendësuar në disa raste me bluza korse, ka ende disa pritshmëri të pashprehura që kur të hysh në zyrë, ju të jeni të veshur siç duhet për atmosferën e kompanisë suaj.

Për disa, kjo mund të nënkuptojë se veshjet sportive janë krejtësisht të pranueshme. Për të tjerët, kostumet formale janë ende status quo-ja. frymëzimi për këtë kod të veçantë të veshjes po pakësohet – përveç se nëse ndikoheni nga Amal Clooney.

“Ajo nuk ka frikë nga ngjyrat dhe as nuk ka frikë të luajë me silueta. Ajo i përzien të gjithë elementët në mënyrë perfekte", thotë stilistja Allie McKenna.

Ja tre këshilla mode që na ka mësuar Amal.

Gjeni kreativitetin tek tradicionalja

3 këshillat kryesore të modës për veshjet e punës
Clooney duket se qëndron larg veshjeve që janë super zbuluese (ne thjesht nuk mund ta imagjinojmë atë me një fustan të shkurtër) dhe rrallë do ta shihni atë me diçka që nuk është e qepur sipas dëshirës.

Investoni në një palë pantallona të zeza praktike, por të gjithanshme

3 këshillat kryesore të modës për veshjet e punës
Nëse do të shtoni ndonjë pjesë të miratuar nga Clooney në gardërobën tuaj pasi të keni lexuar këtë artikull, le të jetë një palë pantallona të zeza. Ato jo vetëm që kanë qenë një shtyllë në gardërobën e Clooney që kur paparacët morën vesh marrëdhënien e saj me George në vitin 2013, por, siç thotë McKenna, ato nuk dalin kurrë nga moda - veçanërisht në botën e biznesit.

Përqafoni fundet e ngushta pas trupit

3 këshillat kryesore të modës për veshjet e punës

Nëse nuk jeni tipi i pantallonave dhe preferoni fustane dhe funde, McKenna citon stilet e fundeve të ngushta si një zgjedhje e zakonshme që do të bënte Amal Clooney.