Lajme nga Bota

Zhduket avioni në Indonezi, katër minuta pas ngritjes së ajër

Zhduket avioni në Indonezi, katër minuta pas ngritjes së

Një avion me rreth 50 persona në bord është zhdukur 4 minuta pas ngritjes së ajër nga Xhakarta.

Aeroplani Sriwijaya Air u ngrit nga kryeqyteti indonezian mëngjesin e sotëm me destinacion Pontianak.

Piloti e humbi kontaktin me dhomën e kontrollit dhe deri tani nuk dihet asgjë për fatin e pasagjerëve.

Lajmi në përditësim...