Lajme nga Bota

Zelensky vizitë zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, do të takohet me mbretin Charles

Zelensky vizitë zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar, do të

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka vizituar Mbretërinë e Bashkuar ditën e sotme.

Ai është takuar në Downing Street- rezidenca zyrtare e kryeministrit të Mbretërisë së Bashkuar-me Rishi Sunak.

Presidenti ukrainas do t'u drejtohet më pas ligjvënësve të Mbretërisë së Bashkuar dhe në fund do të takohet me mbretin Charles III.

Ky udhëtimi i tij i dytë jashtë Ukrainës që nga pushtimi i Rusisë.

Tiranapost.al