Lajme nga Bota

Zelensky përshendet protestuesit për Ukrainën: I jam mirënjohës çdonjërit

Zelensky përshendet protestuesit për Ukrainën: I jam

Presidenti Ukrainas Volodimir Zelensky ka përshëndetur të gjithë protestuesit që po mbajnë demonstrata kundër pushtimit rus në Ukrainë. Në Instagram krahas një videoje nga protestat ai shkruan: I jam mirënjohës të gjithëve. Kushdo që nuk dorëzohet. Kush po proteston. Kush u tregon pushtuesve se Ukraina është toka jonë. Kherson, Melitopol, Berdyansk dhe të gjitha qytetet e tjera. Ukraina do të fitojë!

Tiranapost.al