Lajme nga Bota

Video/ Shiu përmbyt Dubain

Video/ Shiu përmbyt Dubain

Emiratet e Bashkuara Arabe janë goditur nga një stuhi e fortë orët e fundit.

Video/ Shiu përmbyt Dubain

Shiu ka shkaktuar përmbytje të mëdha në rrugët e Dubait, shtëpitë, bizneset dhe në aeroport.

Video/ Shiu përmbyt Dubain

Avionët duken si varka që'lundrojnë nëpër ujë. Fluturimet u ndërprenë ose u devijuan.


Disa shtete regjistruan shira me vlerë gati të një viti për vetëm një ditë.