Lajme nga Bota

Video/ Punonjësi i gardës që ishte aty për ta mbrojtur, godet guvernatorin. Arsyeja gati e pabesueshme

Video/ Punonjësi i gardës që ishte aty për ta mbrojtur,

Një punonjës i gardës që supozohej të mbronte guvernatorin Abedin Khorram u ngjit në skenë dhe e goditi me shuplakë. Video po bën xhiron e botës dhe sqarimi gjithashtu. Punonjësi i gardës mori hak ndaj guvernatorit pasi gruas së tij ia bëri vaksinën një burrë.


Punonjësit e tjerë të sigurisë, u hodhën menjëherë në veprim, pa kuptuar si fillim se çfarë kishte ndodhur.