Lajme nga Bota

Video/ ‘Punoj dhe fle, kaq’. Zelensky tregon nëse e ka takuar familjen këto ditë

Video/ ‘Punoj dhe fle, kaq’. Zelensky tregon nëse e ka takuar

Presidenti i Ukrainës në shumë pak sekonda ka treguar, diku, nga shkallët e një bodrumi, si është dita e tij.

“Punoj dhe fle, kaq”, thotë ai.

Është konfuz pastaj nëse ka takuar familjen. Ndodh kur ditët dhe netët nuk kanë orë.

Video/ ‘Punoj dhe fle, kaq’. Zelensky tregon nëse e ka takuar

“Mund ta takosh familjen, fëmijët e tu?

Jo. Nuk mundem.

Kur ishte hera e fundit që i takove?

Para kësaj lufte. Jo, jo para kësaj lufte. I takova para tre ditësh. Në mes të luftës”, thotë ai.

Volodymyr Zelensky dhe bashkëshortja e tij Olena kanë dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë.


Tiranapost.al