Lajme nga Bota

Video/ Dokumentonte dhunën e Izraelit ndaj Palestinës, përballet me trupat e pajetë të dy vëllezërve të tij

Video/ Dokumentonte dhunën e Izraelit ndaj Palestinës, përballet

Muhammed është një i ri që krejt vullnetarisht, me kamerën e telefonit të tij është duke dokumentuar pasojat e dhunës që Izraeli po ushtron ndaj Palestinës. Teksa xhironte në një spital përballet me trupat e pajetë të dy vëllezërve të tij.


Pak minuta më vonë ka xhiruar këtë video në të cilën tregon me ngashërim ngjarjen.

Prej të hënës, Izraeli ka nisur një sulm drejt Palestinës. 139 palestinezë dhe dhjetëra izraelitë, mes tyre fëmijë, kanë humbur jetën për më pak se një javë.