Lajme nga Bota

Video/ Biden ngatërron Kanadanë me Kinën dhe shkakton të qeshura

Video/ Biden ngatërron Kanadanë me Kinën dhe shkakton të

Presidenti amerikan, Joe Biden ka ngatërruar Kanadanë me Kinën gjatë një fjalimi të mbajtur në Parlamentin kanadez dhe ka shkaktuar të qeshura te deputetët.

‘Sot unë duartrokas Kinën që përforcoi... më falni, duartrokas Kanadanë”, thotë Biden.