Lajme nga Bota

Tragjedi/ Autobusi nga Polonia del nga rruga. 11 të vdekur dhe 34 të lënduar

Tragjedi/ Autobusi nga Polonia del nga rruga. 11 të vdekur dhe 34 të

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Kroaci. Autobusi me targa Polonie ka dalë nga rruga.

Si pasojë kanë humbur jetën 11 persona dhe janë lënduar 34 të tjerë.

“Sipas informacioneve të deritanishme, në aksident trafiku kanë humbur jetën disa persona dhe një numër i madh janë lënduar rëndë”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Ende nuk ka detaje të identiteteve të viktimave dhe moshave të tyre.