Lajme nga Bota

Shqiptarët do të udhëtojnë pa viza në Kinë dhe Emiratet e Bashkuara Arabe! Firmoset marrëveshja

Shqiptarët do të udhëtojnë pa viza në Kinë dhe

Shqiptarët do mund të udhëtojnë pa viza drejt Kinës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

Pas mbledhjes së qeverisë ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka bërë me dije se është firmosur marrëveshja.

Sipas Xhaçkës, kjo i hap rrugë rritjes së bashkëpunimit mes vendeve tona.