Lajme nga Bota

Rrëzohet në Spanjë rrjeti italo-shqiptar i trafikut të drogës

Rrëzohet në Spanjë rrjeti italo-shqiptar i trafikut të

Forcat e rendit spanjoll kanë rrëzuar një rrjet narko-trafikantësh të përbërë nga shqiptarë dhe italianë të cilët trafikonin sasi të mëdha kanabis nga Italia në gadishullin Iberik.

Sipas raportimeve të mediave spanjolle organizata e kishte bazën e operacioneve në qytetin e Fuengirolës, reparti policor i të cilit nisi survejimin e individëve të arrestuar në muajin Janar.

Prej operacionit u mundësua arrestimi i tetë anëtarëve të organizatës kriminale, mes të cilëve edhe një femër, si dhe konfiskimin e 239 kg marijuanë dhe 8460 eurove.

Tiranapost.al