Lajme nga Bota

Reagon Carla Bruni pas dënimit me një vit burg për Sarkozy

Reagon Carla Bruni pas dënimit me një vit burg për Sarkozy

Ka postuar një foto teksa shihet duke u puthur me bashkëshortin e saj, ish presidentin francez Nicolas Sarkozy. Carla Bruni e quan padrejtësi dënimin e tij me një vit burg, pasi u shpall fajtor për akuzat për korrupsion.

Reagon Carla Bruni pas dënimit me një vit burg për Sarkozy

Këngëtarja dhe kompozitorja italo-franceze 53 vjeçe shkruan në Instagram se lufta vazhdon dhe se e vërteta do të dalë në dritë:

'Me çfarë intensiteti të çmendur u dha ky vendim, dashuria ime Nicolas Sarkozy .... lufta vazhdon, e vërteta do të dalë #kjo është padrejtësi'.

Reagon Carla Bruni pas dënimit me një vit burg për Sarkozy

*Tiranapost.al.