Lajme nga Bota

Putin uron Erdogan për fitoren

Putin uron Erdogan për fitoren

Presidenti rus Vladimir Putin përgëzoi Tajip Erdogan për fitoren e tij në zgjedhjet presidenciale të Turqisë.

“Fitorja e zgjedhjeve ishte një rezultat i punës suaj si kreu i Republikës së Turqisë, dëshmi e qartë e mbështetjes së popullit turk për përpjekjet tuaja për të forcuar sovranitetin shtetëror dhe për të zhvilluar një politikë të jashtme të pavarur. Ne e vlerësojmë shumë kontributin tuaj në forcimin e marrëdhënieve miqësore ruso-turke dhe bashkëpunimin reciprokisht të dobishëm në fusha të ndryshme”, tha Putin.