Lajme nga Bota

Protestuesit në Paris djegin institucione dhe bllokojnë aeroportin

Protestuesit në Paris djegin institucione dhe bllokojnë aeroportin

Dy vitet e shtyrjes së moshës së pensionit kanë ngjallur pakënaqësi tek francezët. Prej më shumë se 10 ditësh janë ngritur në protesta. Orët e fundit situata ka degraduar.

Në Paris protestuesit kanë bllokuar aeroportin.

Në aeroportin Charles de Gaulle avionët nuk po ulen.

Përplasjet me policinë kanë qenë të dhunshme.

Kurse në Bordo protestuesit i kanë vënë flakën Bashkisë.