Lajme nga Bota

Policia qëlloi një afro-amerikan në sy të fëmijëve, në Amerikë nisin sërish protestat

Policia qëlloi një afro-amerikan në sy të

Policia e ka ndaluar një afro-amerikan në makinën e tij, por ky i fundit nuk ka pranuar të flasë me ta. Si pasojë një polic i është afruar dhe e ka qëlluar 7 herë në shpinë. Menjëherë pas kësaj, i riu 29 vjeç i quajtur Jacob Blace është dërguar me urgjencë në spital.

Në makinë gjatë përplasjes ndodheshin tre djemtë e tij të mitur.

Ngjarja ka ndodhur ditën e diel rreth orës 17:00 në qytetin Kanosha të Uiskonsin.

Kjo është një tjetër histori, pas asaj të George Floyd që u vra pas një vjedhjeve, i paarmatosur dhe teksa kërkonte ndihmë.