Lajme nga Bota

Ndërron jetë Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli

Ndërron jetë Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli

Është ndarë nga jeta në moshën 65-vjeçare, gazetari dhe politikani italian, David Sassoli.

Prej dy javësh ndodh i shtruar në spital për shkak të një problemi me sistemin imunitar.

Ndërron jetë Presidenti i Parlamentit Europian David Sassoli

Lajmin e ka dhënë zëdhënësi i tij.

Sassoli ka qenë pjesë e Parlamentit Europian që prej 2009-ës. Në 3 korrik të 2019-ës u zgjodh President i këtij parlamenti.