Lajme nga Bota

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

2021 ka qenë një vit i vështirë pandemik, ku lajmet më të qarkulluara në internet kanë qenë ato mbi vaksinën, efektet e saj, mutacionet e virusit Covid dhe gjëra të tjera si këto. Rrjetet sociale kanë shërbyer si burimi kryesor për tu lidhur me botën dhe të rejat e fundit që ndodhin kudo. Por, përtej kësaj ato kanë shërbyer edhe për të ngritur humorin e të gjithëve ne dhe në një farë mënyre memet që kanë qarkulluar në web na largojnë nga monotonia që na kaploi prej pandemisë.

Por, kush janë ngjarjet që janë bërë meme këtë vit?

“Shocked Oprah” apo Oprah e tronditur

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

“Kur ju i lini gjërat për të nesërmen dhe e nesërmja vjen”

Ajo që bëri bujë rrjetin me foton e saj e cila është shpërndarë dhe diskutuar shumë herë në rrjete sociale. Fotoja është përshtatur në meme të ndryshme dhe mjafton fakti që Oprah Ëinfrey është personazhi në foto, që i gjithë rrjeti të ndikohet.

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Kur ti hap të shohësh një recetë dhe në fillim lexon një përshkrim personal me 2400 fjalë.

Kim Kardashian në Met gala

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Unë dhe ankthi kur dal jashtë

Një ndër femrat më të komentuara të shoëbizit botëror vishet e tëra me të zeza dhe ky ishte lajmi që bëri bujë në të gjithë botën. Shpejt fotoja e Kim Kardashian u bë virale dhe u shfaq në rrjet si memet më të komentuara.

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Lady Gaga dhe Adam Driver në vitet 80’. Kjo ishte pamja e parë që të vinte në mendje dhe shumë të rrinj e komentuan dhe e shpërndanë foton foton si Prindërit e tyre ne fotot e viteve 80’.

Takimi i ngushtë i Leonardo DiCaprio me Jeff Bezos

Gjej një vjazë që të shikon ashtu siç e dashura e Jeff Bezos shikon Di Caprion

E dashura e Bezos dukej shumë e afërt me aktorin në fjalë dhe kjo gjë bëri xhiron e rrjetit.

Alternativat e tjera veç maskës për të përballur Covid-19

Në twitter është bërë virale konsumumi i ushqimeve si alternativë për të përballuar Covid-19, vecc vendosjes së maskës që është bërë detyrim nga autoritete shëndëtsore.

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Nëse hani djath amerikan, ju jeni tashmë i vaksinuar.

Jake Gyllenhaal

Publikimi i Red (Versioni i Taylor) u përhap në rrjet si shqetësim fals për Gyllenhaal, i cili frymëzoi këngë të ëmbla hakmarrjeje si "All Too Well".

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Jake Gyllenhal pasi mori vesh që Taylor Swift realizoi një film të shkurtër të “All too me” në versionin 10 minuta

Për më mirë, apo jo?

Kjo meme, e bazuar në një bisedë midis Anakin Skyëalker dhe Padmé Amidala në Star Ëars: Episode II - Attack of the Clones, është kthyer në një format shakaje në të cilën personi i parë thotë diçka, personi i dytë jep një përgjigje shpresëdhënëse. Personi i parë shikon në heshtje kuptimplotë dhe më pas personi i dytë e ndjek me nervozizëm. Komedi e menjëhershme!

Memet që bënë bujë në rrjet për vitin 2021

Tiranapost.al