Lajme nga Bota

Kishin në plan një grusht shteti në Gjermani dhe të vinin në krye një Princ! Arrestohen 25 prej tyre

Kishin në plan një grusht shteti në Gjermani dhe të vinin

Janë vënë nën pranga 25 të dyshuarit që kishin planifikuar të mësynin në Bundestagun Gjerman dhe të rrëzonin qeverinë.

Thuhet se në krye të vendit do të emëronin një princ nga radhët e tyre.

Kishin në plan një grusht shteti në Gjermani dhe të vinin

Në një deklaratë për mediat prokurori gjerman Peter Frank i konsideroi një grup terrorist.

Ministri i Brendshëm tha se kjo është një nga ngjarjet më të rënda që ka ndodhur vitet e fundit.