Histori Personale

Ishte në takim të parë me dikë që nuk e njihte, kinezja mbetet e bllokuar në shtëpinë e tij prej izolimit nga Covid

Ishte në takim të parë me dikë që nuk e njihte, kinezja

Një izolim i shpejtë i Covid-19 në Kinë thuhet se bëri që një grua të ngecë në shtëpinë e një burri që nuk e njihte, me të cilin kishte një “blind date”.

Një grua, e njohur si zonja Wang, bëri një postim në median sociale kineze ‘WeChat’ javën e kaluar dhe tregoi se kishte mbetur e mbyllur me takimin e saj pasi kishte shkuar në shtëpinë e tij për një drekë.

Në postim, ajo tha se kohët e fundit ishte kthyer në qytetin e Zhengzhou nga Guangzhou, në prag të Vitit të Ri Hënor.

“Vitet po kalojnë dhe për mua, prandaj prindërit e mi më organizuan më shumë se 10 ‘blind dates’. Ai ishte i zoti në gatim dhe më ftoi në shtëpinë e tij që të gatuante për mua". tha ajo për këtë takim që ishte i pesti, nga 10 të organizuarit.

Ishte në takim të parë me dikë që nuk e njihte, kinezja

Megjithatë, gjatë drekës, ajo zbuloi se komuniteti ku banonte takimi i saj kishte hyrë në bllokim të shpejtë për shkak të rasteve të Covid-19 dhe përfundoi duke mos u larguar dot nga shtëpia e tij për ditë të tëra.

Wang tha të dielën për mediat se kishte ngecur për katër ditë në shtëpinë e takimit të saj dhe se situata nuk ishte "më idealja". Takimi i saj kishte gatuar çdo ditë për të, ndërsa ishin të bllokuar së bashku, megjithatë nuk ishte tip që i pëlqente të fliste.

Ishte në takim të parë me dikë që nuk e njihte, kinezja

Ende nuk dihet nëse ajo ende është e bllokuar në shtëpinë e datës së saj. Megjithatë, rastet e Covid-19 kanë qenë në rritje në Zhengzhou ditët e fundit.

Kina ka një politikë zero Covid-19, që do të thotë se bllokime të shpejta vendosen në komunitete kur zbulohen raste të virusit.

Wang nuk është personi i vetëm që në javët e fundit e ka gjetur veten të kapur në befasi mes masave të bllokimit që po zbatohen me shpejtësi.

Muajin e kaluar, një burrë e gjeti veten të mbyllur teksa po zhvendosej me shtëpi.Ai tha për mediat se as nuk i ishte lejuar të përfundonte nxjerrjen e bagazheve nga makina e tij dhe iu desh t’i kërkonte fqinjëve një jorgan.