Lajme nga Bota

Hajdutët hyjnë në shtëpinë e Matteo Salvinit

Hajdutët hyjnë në shtëpinë e Matteo Salvinit

Të dielën, një grup grabitësish kanë hyrë në shtëpinë e ministrit të Infrastrukturës dhe Transportit italian, Matteo Salvini, në një zonë rezidenciale në veri të Romës. Autoritetet italiane po hetojnë tashmë për tentativën e vjedhjes.

Mediat italiane raportojnë se ata kanë mundur të shkojnë drejt kasafortës, por nuk e kanë hapur dot. Megjithatë, grabitësit mund të kenë marrë sende të tjera me vlerë që kanë qenë në shpi.

Kanë qenë fqinjët e zv.kryeministrit italian të cilët kanë njoftuar policinë për shkak të zhurmave që kanë dëgjuar në shtëpi. Kur efektivët e policisë kanë hyrë hajdutët ishin larguar.