Lajme nga Bota

GJKKO dënon me dy vite burg Fredi Belerin

GJKKO dënon me dy vite burg Fredi Belerin

GJKKO ka dënuar me 2 vite burg kryebashkiakun e zgjedhur të bashkisë Himarë, Fredi Belerin.

Vendimi u mor nga trupi gjykues pas një seancë që zgjati për disa orë me radhë.

Beleri akuzohet për blerje votash dhe u arrestua 2 ditë para zgjedhjeve të 14 majit, ndërkohë SPAK kishte kërkuar 2 vite e 6 muaj burg për të.