Lajme nga Bota

Foto/ A është kjo Melania e vërtetë? Në rrjet po qarkullon kjo teori konspiracioni

Foto/ A është kjo Melania e vërtetë? Në rrjet po

Po qarkullon në rrjet një teori konspiracioni se presidenti Donald Trump merr me vete një tjetër grua në vend të Melanias dhe e maskon që të duket si zonja e parë e Shtëpisë së Bardhë.

'Fake Melania' është hashtagu me të cilën po komentojnë amerikanët por jo vetëm, të cilët kanë  kanë parë nga afër një foto të presidentit dhe gruas duke hipir në Marine One në fillim të kësaj jave. Është dita kur çifti udhëtoi teksa Trump kishte debatin e fundit presidencial në Nashville dhe hera e parë që u shfaqën të dy në publik pas infektimit me koronavirus.

Foto/ A është kjo Melania e vërtetë? Në rrjet po

Melania shihet duke buzëqeshur teksa mban syze të errëta por shumë komentues thonë se nuk është buzëqeshja tipike e Melanias dhe se struktura e dhëmbëve nuk është njësoj si e gruar se Trump, duke e krahasuar më shumë foto të tjera të mëparshme.

Foto/ A është kjo Melania e vërtetë? Në rrjet po

Sipas teorive të konspiracionit, presidenti ka punësuar një aktore për të luajtur rolin e gruas së tij, pasi Melania heziton ta shoqërojë atë në udhëtimet për fushatën e zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Foto/ A është kjo Melania e vërtetë? Në rrjet po