Lajme nga Bota

Flet Yulia, gruaja e Alex Navalnyt nga Mynihu

Flet Yulia, gruaja e Alex Navalnyt nga Mynihu

Yulia Navalnaya, gruaja e Alexey Navalny, ka folur në Konferencën e Sigurisë në Mynih pasi shërbimi rus i burgut tha se burri i saj kishte ndërruar jetë.

"Nëse është e vërtetë, do doja që Putin dhe kundështarët e tij të dinin se do të ndëshkohen për atë që kanë bërë, me vendin tonë, me familjen time dhe me burrin tim. Ata do të përballen me drejtësinë dhe kjo ka për të ndodhur shumë shpejt", tha ajo.

View this post on Instagram

A post shared by CNN (@cnn)