Lajme nga Bota

Çfarë tha Alexei Navalny kur gazetarja amerikane i kujtoi se opozitarët si ai ose ikin jashtë Rusisë ose vdesin

Çfarë tha Alexei Navalny kur gazetarja amerikane i kujtoi se

Udhëheqësi i ndjerë i opozitës ruse, Alexey Navalny tha në 60 Minutes në vitin 2020 se edhe nëse ai do të vdiste asgjë nuk do të ndryshonte, njerëzit e tij do të vazhdonin punën njësoj.

“Të jesh një politikan në Rusi, ose gazetar dhe aktivist nuk është një punë e lehtë, por më vjen mirë që ka shumë njerëz të rinj që po përpiqen. Kam shumë njerëz në Rusi që më suportojnë. Dhe nëse do të isha i vdekur asgjë nuk do të ndryshonte. Organizata ime, njerëzit rreth meje do të vazhdojnë punën”.

View this post on Instagram

A post shared by 60 Minutes (@60minutes)